У вік високих технологій, навколишніх нас, різноманітності смартфонів, високошвидкісного інтернету, ігровий кібер індустрії, ми часто забуваємо про таку важливу річ, як безпека. Адже ніякий антивірус або файрвол не захистять вас від квартирного злодюжки, недобросовісної няні, або збитків компанії через лінивих співробітників. Саме тому все більше людей цікавляться установкою відеоспостереження, для різних завдань. І в цій статті ми спробуємо допомогти тим, хто ще не розібрався в цій темі, зробити усвідомлений вибір.

      Для початку, необхідно розуміти, що самостійний підбір відеоспостереження – завдання не з легких, тому ми рекомендуємо звернутися за консультацією до наших фахівців, Ви заощадите свій час та нерви, і отримаєте саме те, що Вам потрібно.


       Щоб максимально спростити Ваше спілкування з нашими спеціалістами, та для розуміння того, що саме Ви хочете отримати в результаті, ми рекомендуємо відповісти на кілька простих запитань.

     1. Що б вам хотілося бачити?

     Тут варто визначитися, за ким або за чим вестиметься спостереження. Які вимоги до зображення, чи потрібне інфрачервоне підсвічування для нічного спостереження, чи світить в камеру сонце та інше. Важливо не тільки описати менеджеру бажані функції пристрою, але й розуміти як ви їх використовуватимете.

    Наприклад, вибирати камеру з функцією визначення автомобільних номерів варто лише у разі встановлення пристрою на спеціалізованих пунктах пропуску, де важливо стежити за кожним об'єктом, що в'їжджає і в'їжджає з території, що охороняється. А функція повороту виправдана тільки на великомасштабних спеціалізованих об'єктах для стеження за цілями, що рухаються.

    Крім того, для зовнішнього використання корпус камери повинен бути герметичним. Якщо в характеристиках камери є позначення IP66 – камера призначена для встановлення на вулиці. Розшифровка абревіатури – Ingress Protection x y. Перша цифра говорить про захист від дрібних частинок (пил), друга – про вологостійкість. IP66 по-простому це - "Цілком герметична, можна сміливо ставити на вулицю, витримає негоду. Занурювати у воду не рекомендується."

     Також варто звернути увагу на температуру. Деякі камери мають внутрішній обігрівач, але в українських реаліях це не особливо актуально, оскільки такі камери призначені для встановлення в кліматі, що передбачає зниження температури до -40 градусів.

      2. Яка кількість камер потрібна?

     Якщо не знаєте точну кількість, найефективнішим варіантом буде приїзд наших фахівців на Ваш об'єкт, для визначення ключових точок, зон покриття та подальшого складання кошторису. Але на початковому етапі ви можете пояснити нашим менеджерам розміри території та те, що хочете бачити на картинці. Для наочності, можете намалювати план території і надіслати нам на електронну пошту. Це допоможе нам приблизно уявити ваш об'єкт, і ми разом з вами виберемо ключові точки, і вирішимо, які камери туди краще поставити.

     3.У якому режимі вестиметься запис, скільки днів архіву вам необхідно?
     Від цього залежить вибір камери та реєстратора. Дозвіл камери, запис за розкладом, рухом або весь час - важливі дані, які дадуть розуміння того, чи вистачить вам стандартних 1-2 терабайт пам'яті на жорсткому диску, або потрібен реєстратор, який підтримує великі сховища.

    4. Наскільки віддалено камери від реєстратора?

     Це важливо як у випадку з IP-камерами (наприклад, впливає на дальність PoE), так і у випадку з АHD де послаблюватиметься сигнал. Відстань не стане проблемою, якщо вчасно побачити проблему та встановити підсилювач сигналу.

    5. Чи бувають перебої з електроенергією?

     Саме в моменти підвищеної вразливості, коли відключено все обладнання, і за відсутності електричного освітлення, відеоспостереження має бути напоготові. Якщо є проблеми з електрикою, варто придбати джерело безперебійного живлення для реєстратора та камер. Наші фахівці розрахують необхідну потужність, залежно від кількості камер, та необхідного часу запису.

     6. Яким є ваш бюджет?

     Встановіть бюджет, який готовий виділити для придбання камери. Якщо обмежень у засобах немає, озвучте менеджеру повний функціонал, і він підбере камеру протягом 2 хвилин. Якщо бюджет обмежений, доводиться вибирати між функціональним і красивим, хорошим зображенням вдень або дальнім підсвічуванням уночі. Але чітко усвідомлюючи свої потреби та отримавши консультацію грамотного спеціаліста (а саме такі працюють у нашій компанії), ви напевно зробите правильний вибір.