Один з найпоширеніших питань, в чому різниця між AHD і IP камер, і які ж краще. Що ж, порівняємо ці флагманські варіанти камер, і нарешті разом розберемося в непростому питанні: що вибрати?

Вибирати з типів відеоспостереження IP або AHD те саме, що вибирати між позашляховиком і спорткаром. Про смаки не сперечаються, скажете ви, і будете праві. Але ж можна оцінити потужність, швидкість та керованість. Ну і, звичайно, варто визначитися з тим, що ви хочете отримати у результаті.

Для аналогових камер поява камер формату AHD стала «другим шансом». Завдяки йому з'явилася можливість модернізувати застарілі системи аналогового формату завдяки повній симетричній сумісності. Аналогові камери чудово взаємодіють із реєстраторами формату AHD, і навпаки.

Крім того, AHD – чудовий недорогий варіант, коли не потрібно надтонкого налаштування. Наприклад, ви хочете організувати нагляд за дачею чи гаражем. Вам потрібні лише парочка AHD камер і відеореєстратор. З цього моменту ви знатимете про кожну викрадену вишню з вашої ділянки.

Переваги. Сумісність зі старим аналоговим обладнанням, досить бюджетна цінова категорія, простота в установці та налаштуванні.

Недоліки. Залежність від якості та довжини кабелю, необхідність купувати реєстратор та прокладати окреме харчування для кожної з камер, невелике обмеження якості зображення,

IP – яскрава ілюстрація того, що універсальність актуальна і у відеоспостереженні. По суті, є окремим мережевим пристроєм, який ви налаштовуєте як завгодно, виходячи з ваших потреб.

При використанні IP-камер завдяки іншому принципу підключення на зображенні набагато менше шумів (на кабель не впливають різноманітні "наведення" і т.д.).

Переваги. IP-камери мають вбудоване програмне забезпечення, яке дозволяє покращувати зображення під час запису на самій камері. Наприклад, легко налаштовуються насиченість картинки, кольоропередача, захист від зустрічного засвічення. Також, використовуючи стандартну мережу Ethernet, живлення камер здійснюється одним пристроєм на всю мережу, без необхідності прокладати кабелі живлення або купувати окремий блок живлення для кожної камери.

Можливість налаштовувати безпосередньо камеру дозволяє також використовувати її без участі реєстратора, настроївши запис на комп'ютер або вбудовану картку пам'яті (або записувати на картку у разі обриву зв'язку з комп'ютером/реєстратором). У деяких IP-камерах, крім іншого, є можливість роботи через Wi-Fi, що дозволяє повністю виключити проблему протягування кабелів, якщо йдеться про невелике приміщення.

Недоліки. Правду кажучи, вони практично ідеальні. З недоліків можна назвати лише неможливість поєднання зі старими аналоговими системами спостереження. Ці високотехнологічні камери воліють все нове. Ну, і, звісно, ​​досить висока вартість. Такі камери важко назвати бюджетними.

Висновок. Відповідь на питання "що ж вибрати - IP або AHD?" повністю залежить від ваших вимог та можливостей. Потрібен простий, бюджетний варіант, без зайвих функцій – вибирайте AHD. Любіть розширені налаштування, необхідно використовувати камеру на великих відстанях, не хочете користуватися реєстратором, і при цьому готові платити за якість більше IP-камера для вас.

Сподіваємося, ця стаття допомогла вам визначитися, і наші консультанти допоможуть вам із вибором ідеального варіанту.